Friday, May 30, 2014

IranPressNews : ايران پرس نيوز - وضعیت اسفبار دارو و درمان از زبان عضو خبرگان

وضعیت اسفبار دارو و درمان از زبان عضو خبرگان

---------------------------------------------------------------------------

<strong>عضو برجسته مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که ظلم به کارگران افغان و دیگر اتباع مقیم ایران درست نیست، خطاب به مسئولین تشکل های کارگری استان قم، گفت: با همراهی مسئولین کشور، راهی پیدا کنید تا این کارگران اتباع و افغان نیز، از امکانات اولیه مورد نیاز خود برخوردار شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «آیت الله ابراهیم امینی» از اساتید برجسته حوزه علمیه قم در دیدار برخی از نمایندگان تشکل های کارگری استان قم اظهار داشت: بدانیم کارگران سبب عظمت کشورند و مسئولان کشور باید توجه بیشتری به این قشر داشته باشند.

وی با ابراز خرسندی از توجه به بحث بیمه تأمین اجتماعی بسیاری از کارگران کشور مخصوصا بخشی از کارگران ساختمانی، گفت: کمک به کارگران در بحث بهداشت و درمان و دارو بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است اما این را فراموش نکنیم که هنوز بسیاری از کارگران از این امکان محروم اند.

امام جمعه موقت قم افزود: حتی برخی از بیمه های کشور از کیفیت لازم برخوردار نیست و غیر از بیمه هایی است که آدم در کشورهای خارجی می بیند؛ در برخی از کشورهای خارجی، بیمه یک امر واقعی است و مبالغی از سوی بیمه شونده، به سازمان ها و شرکت های بیمه ای پرداخت می شود که در زمان بیماری و پیری، روی زمین نمانند، اما در بیمه های ایران، این وضعیت به صورت مطلوب نیست در حالی که انتظار بیش از این ها وجود دارد.

آیت الله امینی ادامه داد: در حال حاضر اکثر پول داروها برای درمان بیماری را خود مردم می دهند؛ یا این که داروخانه ها همان دارو را نیز نمی دهند و متقاضی باید نوشته مکتوبی را از جایی برای داروخانه ببرد؛ گاهی داروهای خارجی مورد نیاز است و داروخانه ها می گویند این داروها را در حد محدود و معینی می دهیم و بیشتر عرضه نمی شود، در حالی که این سؤال مطرح می شود، آن شخصی که بیمار است چه کند؟ این موضوعات به بررسی کامل احتیاج دارد.

وی گفت: اگر بیمه تأمین اجتماعی واقعا سامان پیدا کند، خیلی از مشکلات حل خواهد شد؛ البته در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی قرار بود بیمه تأمین اجتماعی سامان پیدا کند که متأسفانه نشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: خانواده هایی را سراغ دارم که نمی توانند مشکلات درمان بیماران خود را حل کنند، از این رو باید با تلاش مسئولین کشور و همچنین نمایندگان تشکل های کارگری، یک بیمه تأمین اجتماعی سالم و آبرومند داشته باشیم؛ مخصوصا برای سالمندان و معلولین.

آیت الله امینی افزود: افرادی را سراغ دارم که در خانواده خود، دو بچه معلول دارند و هیچ کس به آن ها رسیدگی نمی کند و آن خانواده هم توانایی زیادی برای این مسئله ندارد.

وی با تأکید بر این که وضع درمان کارگران و بیماران واقعا مطلوب نیست، گفت: امیدواریم دولت جدید این موضوع را حل و فصل کند.</strong>---------------------------------------------------------------------------

Link: http://www.iranpressnews.com/source/172421.htm
--

The webmaster!

--
-----------------------------------------------------

لطفا به برگه فیس بوک ایران پرس نیوز بپیوندید
https://www.facebook.com/pages/Iran-Press-News/164205616925402

-----------------------------------------------------

-

برای لغو عضويت لطفا از همان ایمیلی که عضو خبرنامه شده اید به آدرس زير ايميل بفرستيد
و سپس لینکی که برای شما فرستاده میشود را تائید کنید
IranPressNews+UNsubscribe@googlegroups.com


هرزمان که بخواهید میتوانید با فرستادن یک ایمیل به آدرس زیر دوباره مشترک خبرنامه شوید
IranPressNews+subscribe@googlegroups.com

-
---
‏شما به این دلیل این پیام را دریافت کرده‌اید که در گروه Google Groups "ایران پرس نیوز" مشترک شده‌اید.
برای لغو اشتراک از این گروه و قطع دریافت ایمیل‌های آن، ایمیلی به iranpressnews+unsubscribe@googlegroups.com ارسال کنید.
از این گروه در http://groups.google.com/group/iranpressnews دیدن کنید.
برای گزینه‌های بیشتر، از https://groups.google.com/d/optout دیدن کنید.

No comments: