Friday, May 30, 2014

IranPressNews : ايران پرس نيوز - وزیر بهداشت: شرمنده بیماران ام اس هستیم

( وزیر بهداشت: شرمنده بیماران ام اس هستیم )

---------------------------------------------------------------------------

<strong>وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی گفت: شرمنده ایم که هنوز نتوانسته ایم کار خاصی برای بیماراران مبتلا به ام اس انجام دهیم.

به گزارش ایرنا، سید حسن هاشمی روز جمعه در جشنواره امید بمناسبت هفته ام اس اظهار داشت: هر چند این دولت در بحران دارویی سال گذشته با صرف هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد تومان توانست بخشی از درد ورنج بیماران را کاهش دهد اما هنوز نتواسته ایم کار خاصی برای بیماران ام اس انجام دهیم.

وی اظهارداشت:هرچند پژوهش ها و روش های تشخیصی مختلفی برای درمان ام اس بصورت پویا ومتعدد وجود دارد اما این موضوع به این معنا نیست که درمان بیماری ام اس باید محدودشود و یا در بازار داروی این بیماری یک یا دو دارو وجود داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با بیان اینکه نظارت جدی تری و همکاری بین بخشی در مجموعه دولت و وزارت بهداشت لازم است، گفت: در عین حال نیز برخی از اختلاف نظر ها - در درمان - ممکن است وجود داشته باشد و درمان یکسانی برای تمام بیماران ام اس در کشور وجود نداشته باشد.

وی در رابطه با رفع این مشکل و دیگر مشکلات درمانی و دارویی بیماران ام اس این اطمینان را به بیماران ام اس داد که که اگر انجمن ام اس با همکاری وزارت بهداشت به صورت یکپارچه عمل کند، حتما سال آینده سال بهتری برای بیماران خواهد بود.

وزیربهداشت بابیان اینکه بیش از دو دهه است با بیماران ام اس مرتبط است ، افزود:این بیماران دارای هوش و استعداد زیاد و از نکته سنجی قابل توجهی برخوردار هستند بنابراین از آنها می خواهم که مسوولان را در تصمیم گیری ها کمک کنند.

مقام عالی وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی اظهارداشت:در حوزه دارویی نیز تلاش فراوان می شود تا داروهای ام اس در داخل کشور تولید شود و فکر می کنم قطعا این مسیر به خوبی ادامه یابد.

هاشمی گفت: هر چند دولت بخشی از هزینه ها را برعهده گرفته است هنوز هم همین مقدار ممکن است برای برخی خانواده های بیماران ام اس قابل تحمل نباشد.

وی باتاکیدبراینکه داروهای داخلی باید با همان کیفیت مشابه تولید شود از پزشکان وبیماران خواست تابه داروهای داخلی نیز باور داشته باشند.

وزیربهداشت همچنین به خود باوری بیماران ام اس تاکید کردو گفت : بعد از خدا بهترین طبیب خود شما – بیماران – و خود باوری شما است و این ، درمان اصلی این بیماری است .</strong>---------------------------------------------------------------------------

Link: http://www.iranpressnews.com/source/172442.htm
--

The webmaster!

--
-----------------------------------------------------

لطفا به برگه فیس بوک ایران پرس نیوز بپیوندید
https://www.facebook.com/pages/Iran-Press-News/164205616925402

-----------------------------------------------------

-

برای لغو عضويت لطفا از همان ایمیلی که عضو خبرنامه شده اید به آدرس زير ايميل بفرستيد
و سپس لینکی که برای شما فرستاده میشود را تائید کنید
IranPressNews+UNsubscribe@googlegroups.com


هرزمان که بخواهید میتوانید با فرستادن یک ایمیل به آدرس زیر دوباره مشترک خبرنامه شوید
IranPressNews+subscribe@googlegroups.com

-
---
‏شما به این دلیل این پیام را دریافت کرده‌اید که در گروه Google Groups "ایران پرس نیوز" مشترک شده‌اید.
برای لغو اشتراک از این گروه و قطع دریافت ایمیل‌های آن، ایمیلی به iranpressnews+unsubscribe@googlegroups.com ارسال کنید.
از این گروه در http://groups.google.com/group/iranpressnews دیدن کنید.
برای گزینه‌های بیشتر، از https://groups.google.com/d/optout دیدن کنید.

No comments: