Friday, May 30, 2014

IranPressNews : ايران پرس نيوز - حقوق بشر؛ آمریکا تحریم‌ کره شمالی را شدیدتر می‌کند

حقوق بشر؛ آمریکا تحریم‌ کره شمالی را شدیدتر می‌کند

---------------------------------------------------------------------------

<strong>قانونگذاران آمریکایی با تصویب لایحه‌ای خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه پیونگ‌یانگ به اتهام پولشویی و نقض حقوق بشر شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا چند ساعت پس از آنکه ژاپن به تسهیل موضع سرسختانه خود علیه کره شمالی پرداخت، لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ نه تنها کم نمی‌شود بلکه زیادتر هم خواهد شد.

بر اساس لایحه مجلس نمایندگان آمریکا فهرست سیاهی از مقام‌های کره شمالی تهیه شده و این افراد به خاطر نقض حقوق بشر و پولشویی مورد پیگرد قرار می‌گیرند و بر اساس آن تحریم‌های جدید و سخت‌تری علیه این کشور اعمال می‌شود.

بر اساس لایحه تصویب شده، تحریم‌ها بخش صادرات کره شمالی را هدف قرار داده است؛ تحریم‌هایی که در سال 2008 توسط جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا کمتر شده بود. بوش پیونگ‌یانگ را برای دستیابی به یک توافق نهایی خلع سلاح اتمی از فهرست سیاه کشورهای حامی تروریست خارج کرده بود.

اد رویس، یکی از نمایندگان آمریکا و رئیس کمیته مذکور گفت: از زمانی که کره شمالی مذاکرات برای خلع سلاح اتمی را ترک کرده شش سال می‌گذرد و تنها چیزی که از آن زمان تغییر کرده این است که این کشور به دنبال ساخت و تحول در کلاهک‌های هسته‌ای خود است. متاسفانه سیاست ما در قبال کره شمالی یک ناکامی دوحزبی است و ما باید با اعمال تحریم‌های بیشتر و اقدامات مناسب‌تر در مقابل این کشور بایستیم.

یکی دیگر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا و عضو حزب دموکرات باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور گفت: برنامه رو به رشد موشکی کره شمالی یک تهدید مستقیم برای ایالت هاوایی آمریکا محسوب می‌شود.

تصویب لایحه تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی توسط کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا پس از آن صورت گرفت که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که به خاطر موضع تند و سرسختانه‌اش علیه کره شمالی معروف است، اعلام کرد برخی تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ شامل محدودیت سفر کاهش می‌یابد؛ اقدامی که درپی تعهد کره شمالی در مذاکرات سوئد و برای بررسی مجدد پرونده‌های شهروندان ربوده شده ژاپنی توسط جاسوس‌های کره شمالی در سال‌های 1970 و 1980 صورت گرفت. </strong>---------------------------------------------------------------------------

Link: http://www.iranpressnews.com/source/172432.htm
--

The webmaster!

--
-----------------------------------------------------

لطفا به برگه فیس بوک ایران پرس نیوز بپیوندید
https://www.facebook.com/pages/Iran-Press-News/164205616925402

-----------------------------------------------------

-

برای لغو عضويت لطفا از همان ایمیلی که عضو خبرنامه شده اید به آدرس زير ايميل بفرستيد
و سپس لینکی که برای شما فرستاده میشود را تائید کنید
IranPressNews+UNsubscribe@googlegroups.com


هرزمان که بخواهید میتوانید با فرستادن یک ایمیل به آدرس زیر دوباره مشترک خبرنامه شوید
IranPressNews+subscribe@googlegroups.com

-
---
‏شما به این دلیل این پیام را دریافت کرده‌اید که در گروه Google Groups "ایران پرس نیوز" مشترک شده‌اید.
برای لغو اشتراک از این گروه و قطع دریافت ایمیل‌های آن، ایمیلی به iranpressnews+unsubscribe@googlegroups.com ارسال کنید.
از این گروه در http://groups.google.com/group/iranpressnews دیدن کنید.
برای گزینه‌های بیشتر، از https://groups.google.com/d/optout دیدن کنید.

No comments: